Een potlood die de lippen een prachtig kleurtje geeft? Dat zijn de Color Boost lippotloden van Bourjois! Ik heb twee van de vier kleuren in mijn bezit en ben er erg blij mee! Graag ga ik je laten zien hoe geweldig dit product is. Kijk je mee?
Update 2026: Dit product is niet meer verkrijgbaar. Een goed alternatief is Boutjois Velvet the Pencil. Mocht je nog echt dit product zoeken check dan even via je zoekfunctie. Op sommige plekken zijn ze nog verkrijgbaar!
Eerste Indruk: Meteen Nieuwsgierig
Toen ik de Bourjois Color Boost in het schap zag liggen, werd ik direct nieuwsgierig. De verpakking ziet er zó vrolijk en kleurrijk uit dat je eigenlijk meteen wilt swatchen. En dat is precies wat ik deed.
Na een paar swatches op mijn hand was ik eigenlijk al verkocht. De kleuren zagen er fris, zomers en heel draagbaar uit. Uiteindelijk besloot ik twee tinten mee naar huis te nemen: 02 Fuchsia Libre en 04 Peach on the Beach. Dit waren voor mij persoonlijk de mooiste en meest veelzijdige kleuren.
De Kleuren uit het Assortiment
Naast de tinten die ik kocht, bestaat het assortiment ook uit 01 Red Sunrise en 03 Orange Punch. Zoals de namen al doen vermoeden, gaat het om een rode en een oranje tint. Toch zijn deze kleuren minder heftig dan je misschien zou verwachten. Ze ogen fel in de verpakking, maar op de lippen zijn ze verrassend zacht en goed draagbaar.
Ik vond ze zeker mooi, maar besloot niet alles in één keer te kopen. Soms is het juist fijn om eerst twee kleuren echt goed te testen voordat je je collectie uitbreidt.
Wat Belooft Bourjois?
Volgens Bourjois zorgt de smeltende formule van Color Boost voor een stralend en transparant kleurlaagje dat elke teint mooier maakt. De textuur zou licht en niet-plakkerig zijn, waardoor je het gevoel krijgt van ‘nude’ lippen. Daarnaast is de formule verrijkt met zijde-extracten, wat moet zorgen voor comfort en hydratatie tot wel 10 uur lang.
Dat klinkt natuurlijk veelbelovend: kleur, comfort én langdurige hydratatie in één product.
Als eerste de kleur 02 Fuchsia Libre
Fuchsia Libre
Zoals je op bovenstaande swatch ziet is de kleur Fuchsia Libre een roze kleur met een iets blauwige ondertoon. Deze kleur oogt niet heel erg dekkend, maar is gewoon erg mooi! Als ik hem trouwens draag vind ik de kleur veel dekkender.

Op bovenstaande foto draag ik de Fuchsia Libre. Op de foto vind ik hem wel een stuk lichter lijken. Dit komt omdat ik buiten de foto heb gemaakt en het nogal zonnig was. Excuus trouwens voor de glans want het was gewoon erg warm 😉 In het echt vind ik de kleur veel intenser en donker roze. Het is echt een onwijs mooie kleur. Heel intens maar toch ook weer heel draagbaar. Het is inmiddels een favoriet van mij! Aanbrengen gaat overigens heel makkelijk. Het potlood glijd over je lippen en binnen notime zijn ze gekleurd. Als ik deze kleur een dag draag, vervaagt de kleur niet snel. Ongeveer twee keer werk ik even bij.

04 Peach on the beach
En dan de 04 Peach on the beach. Een beetje een perzikachtige kleur, een vrij lichte kleur maar toch ook weer intens. Op de beide foto’s vind ik trouwens dat je goed kunt zien hoe ” smooth” dit product is. Het smeert gemakkelijk uit. Daarnaast is de kleur ook geweldig!

Bovenstaande foto komt goed overeen met hoe de kleur er uit ziet. Een vrij lichte perzikachtige kleur. Ik vind deze zo mooi! Hij dekt ook goed. Bourjois spreekt van een “smeltende formule” Dit kan je op de foto’s goed terugzien, de hydratatie spat er van af! Op de verpakking staat ook ” Glossy Finisch Lipstick” zoals je ziet klopt dit helemaal!

Verpakking en Gebruiksgemak
Hier nog even een kijkje naar het product zonder dop. Zoals je ziet is de Bourjois Color Boost echt uitgevoerd als een potlood. Dat vind ik persoonlijk heel fijn werken. Aan de onderkant kun je eenvoudig draaien wanneer je meer product nodig hebt, waardoor je geen puntenslijper nodig hebt. Superhandig dus!
Wat ik ook zeker het vermelden waard vind, is dat de Color Boost SPF 15 bevat. Dat is toch een fijne extra bescherming voor je lippen, vooral op zonnige dagen.
De verpakking van beide kleuren vind ik erg prettig in gebruik. Daarnaast spreekt de vormgeving me enorm aan. De hulzen hebben dezelfde kleur als de lipstick zelf, waardoor ze meteen opvallen. Die knallende kleuren geven het product echt een zomerse en frisse uitstraling.
Houdt Bourjois Zijn Belofte?
Dan natuurlijk de belangrijkste vraag: maakt Bourjois zijn belofte waar?
Mijn antwoord is volmondig: ja!
Het product smeert ontzettend makkelijk uit en voelt direct comfortabel aan op de lippen. De textuur is licht, niet plakkerig en geeft inderdaad dat verzorgde “nude lippen”-gevoel waar Bourjois over spreekt. Wat me vooral opvalt, is dat mijn lippen de hele dag zacht blijven aanvoelen.
Wanneer ik bijvoorbeeld alleen een standaard lippenbalsem gebruik, moet ik vaak opnieuw smeren omdat mijn lippen snel droog aanvoelen. Met de Bourjois Color Boost heb ik dat probleem niet. Mijn lippen voelen echt gehydrateerd aan en blijven soepel.
En dan de kleur… die is prachtig. De tinten zijn intens, maar tegelijkertijd zacht en draagbaar. Het is een bijzondere combinatie: opvallend zonder schreeuwerig te zijn. Ik kan me dan ook goed voorstellen dat deze kleuren bij heel veel verschillende huidtinten mooi staan.
Eindconclusie: Een Absolute Aanrader
Mijn conclusie is duidelijk: dit is een top product.
Sterker nog, ik zit er serieus over na te denken om een kleine voorraad in te slaan, want deze Bourjois Color Boost wil ik eigenlijk niet meer missen. Voor € 9,99 is hij verkrijgbaar bij de drogist en parfumerie, wat ik een nette prijs vind voor de kwaliteit die je krijgt.
Heb jij één van deze Color Boost kleurtjes al geprobeerd? Ik ben heel benieuwd naar jouw ervaring!
Cynthia Reageren
Mooie kleuren!